ATITUDINE IN ARGES
Makaveli, influencerul care l-a promovat pe Călin Georgescu, demisionează din Parlament
Luni, 07 Aprilie 2025 13:48
Influencerul Makaveli, pe numele adevărat Alexandru Zidaru, a anunțat că demisionează din funcția pe care o are în Parlament. Acesta este angajat cu o normă de două ore pe zi, pe postul de curier personal, la biroul parlamentar al senatorului S.O.S. România Ninel Peia.
Makaveli a fost percheziționat la domiciliul în dosarul campaniei electorale a suveranistului Călin Georgescu.
„Având în vedere timpul care nu-mi mai permite să-mi onorez programul de lucru, luni îmi voi da demisia din postul pe care îl ocup la Parlament. Vă salut, rămânem aici pe online, rămânem toți la fel. Vă pup și să aveți grijă de voi”, a anunțat Makaveli, potrivit Știripesurse.ro.
Vacanța de Paște începe vineri, 18 aprilie
Luni, 14 Aprilie 2025 11:35
Vineri, 18 aprilie, elevii și preșcolarii intră în vacanța de Paște. După care se întorc la cursuri, luni, 28 aprilie, pentru ultimul modul din anul școlar 2025-2026.
Urmează o nouă mini-vacanță. Zilele de 1 și 2 mai sunt libere, iar 3 și 4 mai pică în week-end.
Argeșean condamnat la pușcărie pentru înșelăciune prin metoda „Accidentul”
Miercuri, 12 Martie 2025 10:06
# Familia medicului Cătălin Ușurelu - victima escrocheriei
Se întâmplă des. Polițiștii recomandă să se dicute cu vârstnicii din familie privind diversele metode de înșelăciune, cum ar fi: Accidentul, Coletul, ghicit, Instalatorul etc. Informări asemănătoare trebuiesc făcute și cu privire la permiterea accesului în locuinţă al oricăror persoane, indiferent de pretext, iar legat de prezenţa în casă, de efectuarea de orice plăţi sau operaţiuni care ar putea dezvălui locaţia sumelor de bani pe care vârstnicii le dețin în locuinţă.
Familia medicului Cătălin Ușurelu - victima escrocheriei
La doar câteva luni după ce a fost eliberat condiţionat din pușcărie, un bărbat, în vârstă de 34 de ani, din Mioveni a ajuns, din nou, în spatele gratiilor după ce a păcălit o femeie prin metoda „Accidentul”.
Istorii neconvenționale. Regele era om și el...
Marţi, 10 Decembrie 2024 10:05
O veche anecdotă spune că există un loc unde chiar şi regii devin oameni. Există, e adevărat, o lege universală, prin care regele este considerat reprezentantul lui Dumnezeu pentru locuitorii regatului său. Ştim că, în antichitate, faraonii egipteni erau consideraţi reprezentanţii zeului suprem Amon Ra pe Pământ.
Exista chiar şi un ritual special, care avea ca scop să înlesnească viitorului faraon întâlnirea cu Amon Ra chiar înainte de a fi numit pe tron. Întâlnim această cutumă şi în istoria noastră, încă de la primii voievozi Basarab şi Dragoş, sub denumirea de „unsul lui Dumnezeu”. La instalarea pe tron exista un serviciu religios special, înfăptuit de mitropolit şi de capii Bisericii, în urma căruia viitorul domn căpăta nu numai însemnele puterii, ci şi harul Duhului Sfânt.
Adrian Nour, în premieră, solistul concertului de jazz de la Filarmonica Pitești
Miercuri, 26 Martie 2025 09:34
Concert extraordinar de jazz, la Filarmonica Pitești. Vineri, 28 martie, de la ora 19.00, Trio Jazz&Pop Pitești, chitaristul Ciprian Pop și solistul Adrian Nour vă dau întâlnire vineri la Centrul Multifuncțional.
În program: „L.O.V.E”, And I love her”, „Yesterday”, „My baby just care”, „La bohème”, „Blue Skies”, „Mona Lisa”, „Higher Ground” .
Absolvent al Facultății de Arte (secţia Actorie) de la Universitatea „Dunǎrea de Jos” din Galaţi, Adrian Nour este un artist complet, care s-a dedicat muzicii și dansului într-o manieră originală. Unul dintre cei mai activi interpreți de pe scena artistică românească, s-a remarcat la show-ul TV „Vocea României”, cântând, ulterior, alături de „Trio Zamfirescu” și „Cantaloop”. Dintre spectacolele în care a jucat menționăm: „My Fair Lady”, „Fantoma de la Operă”, „Carusel”, „Paris, mon amour”, „Necuvinte”, „Noi”, „Romeo și Julieta”, „Burghezul gentilom”. Este în premieră la Filarmonica Pitești.
Mai multe articole..
Pagina 23 din 2577
«ÎnceputAnterior21222324252627282930UrmătorSfârşit»